Teknik Spor Çoraplar – Akay Çorap

Ürün Özellikleri

Kimler İçin

Bay, Bayan ve Çocuk

İçerik

Teknik anlamda uzun ömürlü ve dayanıklı pamuk ağırlıklı ipliklerle üretilirler. Farklı amaçlara göre iplik çeşitliliği kullanılır.

Teknik Spor Çoraplar

  • Genel Kullanım Amaçlı, genellikle pamuk veya pamuk ağırlıklı olarak gündelik hayat ve spor amaçlı kullanımlar içindir ve genelikle beyaz ve tonlarında üretilir.
  • Spora Özel Çoraplar, Belirli spor dallarına uygun olarak özel arge çalışmalarıyla farklı tekniklerde üretilen çoraplardır. Spor dalına göre çorabın farklı bölgelerinde havlu ve destekleyici bölümler bulunur. Yumuşaklık, sertlik ve kavrama dereceleri spor dalına göre özellikle geliştirilir. Topuk, parmaklar, ayak boşluğu ve ayağın diğer bölgelerindeki yapı ve doku spor dalına göre seçilir.
  • Dayanıklı Spor Çorabı, Dayanıklılığa bağlı sporlarda kullanılan çorap çeşididir. Bu çoraplar yüksek performans sağlayan özellikleri barındırırlar. Teknik olarak ileri ve gelişmiş üretim teknolojileri kullanılır. Bu çorap türü için özel iplikler üretilir. 3 kat iplikli üretim veya özellikle yumuşatılmış bölgeler tasarlanabilir. Aynı zamanda ayak sağlığını koruması için geliştirilir.
  • Koşu Çorapları, Jogging ve koşu yapan sporcular için üretilen çoraplardır. Amatör spor yapanlarada uygundur. Genellikle topuk için yumuşak bir bölge yaratılarak ayağa topuktan gelen darbeleri azaltmak ve ayak sağlığını korumak için geliştirilir. Bu çoraplar patik boyundan orta baldıra uzanan farklı ölçülerde yapılabilir. Bu çoraplarda hedeflediğimiz diğer bir özellik ise ayak terini ayakkabıya ve dışarı aktarmaması için özel iplik serileri kullanılır.
  • Bisiklet Çorapları, Bisiklet tutkunları için özellikle üretilen bu çoraplarda genellikle taban boşluğunu korumak ve kavrayıcı olmasına dikkat edilir. Ayağın devamlı pedal ile temas ettiği bölgelerin korunması için güçlendirici bölümler yaratılarak çorabın erken erimesi ve ayağı koruması sağlanır.
  • Golf Çorapları,Golf oynayanlar için özellikle yaz günlerinde dış hava şartlarına uygun olarak üretilir. Bu çoraplarda özellikle taban bölümünün güçlü, yumuşak ve destekleyici olmasına dikkat edilir.
  • Kayak Çorapları, Kayak yapan profesyonel ve amatör herkes için bot içinde giyilmek için özel ipliklerle üretilmiştir. Soğuk ortamlrda kullanıldığı için ayağın sıcak kalmasını sağlar. Aynı zamanda ayağın ön tarafına uzanan bölüm yumuşatılarak bot ile temasında ayağı korur.
  • Tenis Çorapları,Çeşitli boylarda üretilebilen tenis çorapları amatör ve profesyonel tüm sporcular için ayak tabanı ve ayağın ön tarafına doğru güçlendirilmiş bölgeleriyle kavrama ve rahatlık hissini artırır.

Bu ürünle ilgili olarak size ulaşmamızı ister misiniz? Aşağıda bulunan formu doldurun, size en kısa sürede ulaşalım.

İletişim ve Bilgi Formu


İletişim

Name

Phone No

E-mail

Subject

Your Message