Çevre Politikası – Akay Çorap

Çevre Politikamız

Akay Çorap 1990 yılından beri kazanmış olduğu bütün tecrübeyle her zaman çevresel sorumlulukların yerine getirilmesi için çalışmıştır. Çevresel sorumlulukları yerine getirerek yeşil fabrika ve sürdürülebilir yeşil üretimi amaçlamıştır. Çevresel sorumlulukların yerine getirilmesi için belirlemiş olduğumuz bazı başlıkları paylaşmak istedik.

 1. Üretim ve dağıtım ağında oluşabilecek kirlenme nedenlerini kaynağında temizleme ve önleme,
 2. Çevre kirlenmesini önleme, bilinçlendirme ve sorumluluk almak,
 3. Çevresel faaliyet ve etkinliklerin ulusal ve uluslararası kabul görmüş yönerge, mevzuat ve kurallara uygun olarak yürütmek ve geliştirilemesini sağlamak,
 4. Fabrika üretim ağında oluşabilecek kirlilik etkenlerini çevresel etkenlerle değerlendirerek çözümleme,
 5. Belirlenen bu çözümlerin kontrol altında gerçekleştirilmesi ve kalıcı yönergeler haline getirilmesi ve uygulanmasını takip etmek,
 6. Çevre teknolojilerinde güncel gelişimleri takip ederek gerek üretim araç ve gereçlerini yenilemek,
 7. Tüm personelimizin en üst yönetimsel seviyeden üretim ağındaki değerli çalışanlarımızı aynı bilincini kazandırmayı amaçlamıştır. Bütün bunları gelecektede bir “Çevre Politikası” olarak ele almış ve öncülüğünü yapmaktan gurur duymaktadır.
 8. Dünya’nın en güzel yeşiline sahip olan memleketimizde büyük üretimleri gerçekleştirmenin ve aynı zamanda doğamızı ve memleketimizi temiz ve çevre konusunda duyarlı olmayı sadece ulusal olarak değil bütün dünya için bir borç biliriz. İnancımız bütün üretim yapan fabrikaların bu hassasiyetle yaklaşmasıdır.
 9. Akay Çorap bütün bunlarla sınırlı kalmayan çevre politikamız içerisinde aynı zamanda üretim ve üretim dışı alanlarımızda enerji yönetimini verimli ve sürdürülebilir bir yapıya büründürmek için sürekli kendimizi ve teknolojilerimizi yenilemekte ve geliştirmektedir. Üretim öncesi ve sonrasında oluşan tüm atıkların en az seviyeye indirilmesini hedeflemektedir.
 10. Akay Çorap düzenli olarak fabrikamızda atık su kontrollerini gerçekleştirmektedir. Çevresel faktörlerin önemli olduğunun bilincinde olan Akay Çorap zamansal olarak çalışma yöntemlerini doğal kaynakları kullanarak atıklarını azaltmayı hedeflemektedir.
 11. İklim değişikliğine ve küresel ısınmaya karşı duyarlı bireylerle, temiz ve sağlıklı bir şekilde bütün bu güzel doğa mirasını geleceğimize aktarmayı hedeflemekteyiz. Ürünlerimizin iplik halinden, düğüme, dikişten, çoraba kadar olan yolculuğunda bütün enerji kaynaklarını sürdürülebilir çevre bilincinde gerçekleştirmektedir.
 12. Biliyoruz ki; bugün doğamıza ne kadar sahip çıkarsak geleceğimize sahip çıkmış oluruz. Bu dünya ve doğa geleceğe bırakmakla yükümlü olduğumuz en büyük mirastır. Akay Çorap olarak bütün bu önlemleri ve politikaları sadece yasal gereklilik olarak görmekten öte önemli bir sosyal sorumluluk ve görev edinmiştir.

CEO / COFOUNDER